HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

OndraF

(Ondřej Fabián)

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  OndraF  /  Ghana 2010  / První víkend - Prázdninová idylka u jezera Bosumtwi

První víkend - Prázdninová idylka u jezera Bosumtwi

Ghana

Vytvořeno: 12.08.2011
Cesta: Ghana 2010
Autor: OndraF


 První víkend byl zároveň jediným, kdy jsem necestoval sám, nýbrž spolu se třemi dalšími medičkami. Rozhodli jsme se první volné dny v Ghaně využít relaxačně a vyrazili do asi hodinu vzdáleného jezera Bosumtwi. Dopravu obstaralo tro-tro a za necelých padesát minut jsme dorazili do vesničky Amakom, asi dva kilometry vzdálené od vyhlášeného jezera, které, jak hlásaly cedule po cestě, je jednoznačně „bilharzia-free“. Přeloženo do češtiny, dá se v něm koupat, aniž byste riskovali nechvalně proslulou tropickou parazitární infekci močových cest. Vstupné k jezeru stojí 2 cedi. Připravte si však čtyři, jelikož hned po příjezdu do vesnice se na vás pověsí někdo z místní nadace, bojující proti odlesňování ghanských pralesů, a bude požadovat dvě cedi na dobročinné účely. Sice zcela dobrovolný příspěvek, díky jejich neskutečné neodbytnosti se však stává prakticky povinným, pokud nemáte zrovna hroší kůži.

     Ve vesničce jako takové není nic k vidění, proto jsme neotáleli a vydali se rovnou k jezeru. První, co jsme pocítili, bylo neskutečné dusno. V Ghaně jsme byli v září, kdy panuje období dešťů, a i když teplota málokdy přesáhla 25 stupňů, vlhkost byla téměř stoprocentní. A to platilo dvojnásob pro jižní oblasti země, ke kterým se jezero počítá. Prakticky okamžitě se nám oblečení lepilo na kůži a po tvářích nám teky čůrky potu. Nicméně vidina koupelen nás hnala dál.

     Jezero samotné je nádherné a ještě krásnější je ubytovna se zahradou, která se nachází hned u něj. Na její název si zaboha nemohu vzpomenout, nicméně nrbyl to ani Lake Bosumtwi Hotel, ani Rainbow garden guesthouse, které se nacházejí poblíž. Celý komplex byl stavěn ve stylu tropických přímořských chýší, které jsou zasazeny do klidné útulné zahrádky s palmami. Ubytovat se dalo jak v samostatných bungalovech, tak v „dormitory“ a v centu se nacházela restaurace, kde jsem si kromě večeře (pečená barakuda byla nejlepší ryba, kterou jsem za svůj život jedl) můžete objednat i některý z mnoha tropických, neskutečně přeslazených likérů. Potkali jsme tu shodou okolností výpravu sedmi britských studentek a já tak strávil velmi příjemný večer ve společnosti „čarodějnického sletu“ deseti dívek.

     Druhý den jsme celý strávili u jezera. Původně jsme měli v plánu nějaký ten pěší výlet, ten se však díky neskutečnému dusnu a naší vlastní lenosti smrsknul jen na krátkou procházku vesničkami kolem jezera a zbytek dne jsme se slunili na pláži u Bosumtwi a pojídali karambolu, neskutečně kyselé hvězdicovité ovoce, které rostlo planě podél celého jezera.

     V neděli jsme se vrátili zpět do Kumasi. Byl to jen krátký výlet, naprosto pohodový a oddychový, avšak nic jiného jsme ani neplánovali. Delší dobrodružství přišla až v následujících víkendech, ty jsem už bohužel absolvoval sám. Ostatní studenti totiž zvolili strategii, kterou s odstupem času hodnotím jako velmi rozumnou – místo měsíce vyrazili do Ghany na 6 týdnů. Absolvovali měsíční praxi v nemocnici a dalších 14 dní věnovali pouze cestování. Já byl odkázán jen na víkendy.              

 

Vytvořil: OndraF   Zobrazeno: 702x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů