HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  Stan  /  Jak cestovat po Thajsku  / Jak letecky cestovat po Thajsku

Jak letecky cestovat po Thajsku

Thajsko

Vytvořeno: 01.10.2014
Autor: Stan


Cestování po Thajsku - letecky

V Thajsku za pár týdnů skončí monsun a nastane turistická sezona. Někdo se rozhodne vypravit do Thajska. Cílem tohoto článku je poskytnout informace o možnostech dopravy po této půvabné zemi.

Nejdříve několik obecných poznámek. Thajsko je geograficky velmi rozlehlé, pokud nemusíte zoufale šetřit létejte. Ceny letenek za vnitrostátní dopravu jsou často na úrovni vlaku/autobusu. Ušetříte síly a čas a místní lidi poznáte stejně jako při nekonečné cestě autobusem a je to určitě bezpečnější. Ceny za jednosměrný let se pohybují od 500-3500BTH včetně letištních poplatků. Záleží kdy a s kým letíte, zda jsou promoce atd.

Letecká doprava

V zásadě můžeme rozdělit místní thajské aerolinie na low cost a „ostatní“.

Low costy jsou 4 a zde jsou seřazeny podle ceny (od nejlevnější po nejdražší)

Thai Lion Air – poslední hit mezi thajskými low costy. Létají hlavně Bangkok – Chiang Mai a Bangkok Hat Yai. V ceně letenky je i odbavené zavazadlo do 15kg. www.lionairthai.com

Air Asia – velmi široké pokrytí hlavních thajských měst a létají i mezi menšími města (třeba z Chiang Mai do Krabi, Phuketu a Hat Yai a mezi Chiang Mai a Udon Thani). Za odbavené zavazadlo si musíte připlatit ca 200-500BTH) a budou vam stále nutit i zakoupení sedadla atd. Sedačky jsou velmi blízko u sebe pro většího bělocha občas trochu nepohodlné. Nicméně let po Thajsku trvá obvykle kolem hodiny a dá se to vydržet. www.airasia.com

Nok Air – pokrývají z Bangkoku i mnoho menších měst (například Lampang, Phayao, Nan atd), zavazadlo do 15 kg je zdarma a dostanete malý snach a vodu. Používají vyřazená letadla z Thai Airways a je v nich tedy více místa. www.nokair.com

Všechny výše uvedené společnosti létají v Bangkoku ze starého letiště DON MUANG. Dostat se na něj z hlavního mezinárodního letiště SAVARNABHUMI může trvat klidně i hodinu, ale jezdí tam letištní autobus (cena (60BTH)

Thai Smile – vlastněno národním přepravcem a někdy nevíte, zda je to vlastně low cost… www.thaismileair.com

 

Pokud chcete trochu více pohodlí, nebo se bojíte low costů. Pak jsou 2 zajímavé možnosti.

Bangkok Airways – nazývají se „boutique“ airlines a létají mezi hlavními turistickými destinacemi po zeni i regionu. S nimi se například dostanete na Ko Samui, do Sukhotai. Z Bangkoku létají z letiště SAVARNABHUMI, zavazadlo vám odbaví zadarmo a dostanete malý snack. Mají většinou moc hezké letušky. www.bangkokair.com

Thai Airways – národní dopravce. Létají po celé zemi, ale jsou obecně nejdražší. Zavazadlo do 23 kg je odbaveno zdarma a nad nějakým tím kilem navíc obvykle přimhouří oko. Na palubě dostanete občerstvení od obvykle velmi půvabných letušek. Létají z hlavního mezinárodního letiště SAVARNAMBHUMI.

www.thaiairways.com

Ještě existuje několik velmi malý  leteckých společností. Jako např Kan Air, který létá z Chiang Mai do Pai a Mea Hong Son a zpět. Nebo Orient Thai, který létá na Puket. Či let z Bangkoku do Chumphonu.

Letenku si nejlépe koupíte na internetu (všechny výše uvedené společnosti mají stránky v angličtině) a zaplatíte kreditní kartou a oni vám ji pošlou mailem.

Jak se v Bangkoku dostanete na/z letiště: Hlavní mezinárodní letiště SAVARNABHUMI - pokud nemáte moc zavazadel, jeďte Airport link, tedy vlakem z letiště (vše dobře značeno), ideálně na konečnou Phayathai, kde přestoupíte na BTS/Sky train, Lístek stojí 45BTH. Další možností jsou taxíky, cena do centra kolem 250-300BTH, plus musíte zaplatit toll na dálnici. Pro spořivce je možno jet autobusem na několik konečných metra/BTS, ale musíte se napřed přesunout na Bus terminál.

Staré mezinárodní letiště - Don Muang. Pokud máte rozumné množství zavazadel, pak jeďte na konečnou BTS/Skytrain Mo Cit. Tam vystupte směrem k parku. (po příjezdu ho budete mít po levé straně) a můžete jet Airport Busem za 30BTH. Případně taxíkem za ca 150BTH. (Čekejte menší dohadování s taxikáři, zda má jet po toll road. Kllidně to odmítněte, neb provoz na paralerní dálnici je malý a ta úspora 5 minut za těch 60BTH zaplacených za toll asi nestojí.

Vše mnohokrát ověřeno a funguje. Tak se ničeho nebojte a s chutí na cesty.

Vytvořil: Stan   Zobrazeno: 1800x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze

Diskuse


Užitečné díky, máte někdo info, jak se dostat do Barmy z Thajska? Díky předem
04. 10. 2014, 15:35:13
Thailionair léta jiz i na phuket a do dalších měst v thajsku
05. 11. 2014, 10:31:37
thaismile ted také léta z DonMuang v Bangkoku.
07. 01. 2015, 02:58:23

Obrázky příspěvku

Příspěvek nemá připojeny žádné obrázky.
Galerie příspěvku