HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

filippo-communityinspiration

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  filippo-communityinspiration  /  Dobrovolničení v džungli, u indošů v Rio Manso  / 46) Malá kopaná v džungli – den druhý

46) Malá kopaná v džungli – den druhý

Vytvořeno: 15.08.2009Vidím, že Gáby je s úvahami ohledně pokračování turnaje v koncích. Za dané situace se nic kloudného vymyslet nedá. Navrhuji, ať se druhý den začne od znovu a dnešní zápasy se považují za pouhou přípravu. Nabízím své evropské organizační schopnosti k dispozici. S úlevou jsou přijaty.

Mám se dostavit v 18:45, od 6h se bude hrát turnaj „prcků“, od 7 pak nastoupí dospělí a mládežníci.

Je neděle 17:40. Svižným krokem mířím do Rio Manso, nerad chodím pozdě. Dochvilnost je výsadou králů, říká se. Cestou narazím na opilce ve středním věku. Chce se vybavovat, nechápe, že mi jeho společnost není ani za mák příjemná, že mám naspěch. Je to již podruhé, co tu narážím na dotěrného ožralu. Abych byl upřímný, hnusí se mi. Jak asi může fungovat člověk, který se ve 4h odpoledne potácí po indiánské vesnici s flaškou v ruce? S husí kůží si vybavuji Emília z Huasky. Snažím se neurazit, vysvětlit, že opravdu spěchám a kvapně odcházím.

Dorazím na hřiště, kde se začínají pomalu scházet ke svému zápasu kluci kolem deseti let. Zvědavě po mně pokukují. Zajdu mezi ně a ptám se, zda-li si jednotlivé týmy můžu vyfotit. Naaranžuji si je před branku v pozici fotbalového týmu. Oči jim září. Ať už je to kvůli foťáku v mobilu, mně, bílému učiteli, jež si chce zvěčnit zrovna tyhle prcky, či tomu, že na fotce skutečně vypadají jako opravdový fotbalový mančaft.

Poté se již sháním po tužce a papíru. Musím připravit schéma turnaje. Mám k dispozici 6 týmů ze včera a 2,5h času. Když začneme v 7, v půl 10. skončíme. Až teď mi dochází, že jsem ve snaze nepřijít pozdě, dorazil o celou hodinu dřív. Jsem to ale popleta.

Dostatek času mi umožňuje si se svojí prací pečlivě pohrát. Musím jim ukázat, kde má českej kanec mandolínu, jak se organizuje fotbalovej turnaj „po česku“. Tvořím dvě základní skupiny po třech týmech, každý s každým, 8 min. na zápas. Na nový list se vykresluji se schématem play-off.

Nejprve se utkají o celkově páté místo nejhorší týmy obou skupin. Následovat budou semifinálová klání prvního s druhým a druhého s prvním. Poražení pokračují bojem o 3. místo, vítězové změří síly ve finále. Je to prosté. Play-off se bude hrát na 1x 10min.

Zadání znělo jasně, turnaj má trvat od 2 do 2,5h. Počítám-li na každé utkání dvě minuty navíc, než-li se začne hrát, vychází mi celkový čas na 120 minut. Mám pocit, že bych si mohl gratulovat. Abych uspokojil své perfekcionistické choutky, vytvářím ještě rozpis zápasů tak, aby žádný tým nehrál v základní části dva zápasy po sobě. Teď již postačí pouze dolosovat k číslům ve skupinách jednotlivé týmy a je to. Předávám Gáby dokumentaci s pocitem, že lépe zorganizovat turnaj prostě nelze.

V 19h máme zahájit první utkání. Situace se komplikuje. Oproti plánu se přichází přihlásit nový tým. Na dotaz Gáby upřímně odpovídám, že je mi to celkem jedno, ale že já tabulky, play-off a vůbec celý systém již předělávat nebudu. Přichází informace, že nějaké týmy zatím vůbec nedorazily a jiné jsou nekompletní. V 19:15 je na hřišti přítomen jeden hry schopný mančaft! Vítej v Mexiku, Evropane!

-------------------------------------------------------------------------------------

NOVINKA: CI vydalo první publikaci: Bezpečnostní manuál pro oblast LATINSKÉ AMERIKY

http://www.communityinspiration.com/prirucka.htm

NOVINKY A FOTKY přímo z Mexika (galerie: studenti, čeští podporovatelé, příroda a okolí):

http://my.opera.com/Filippo-CommUNITYinspiration

Všeobecné informace o projektu:

www.communityinspiration.com

VIDEA (nejen) z výuky

http://www.youtube.com/user/FILIPPOsenaCI


HLEDÁME:

- DOBROVOLNÍKY

- ČLENY VYSÍLAJÍCÍCH KOMUNIT

- SPONZORY a PARTNERY PROJEKTU

- příznivce a zájemce o spolupráci

INFO: http://www.communityinspiration.com/podporte.htm

logonapohled.jpg

Vytvořil: filippo-communityinspiration   Zobrazeno: 551x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

Obrázky příspěvku

Příspěvek nemá připojeny žádné obrázky.
Galerie příspěvku