HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

filippo-communityinspiration

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  filippo-communityinspiration  /  Dobrovolničení v mexické Huasce de Ocampo  / 24) Hektický závěr aneb poznáváme vysílající komunitu!

24) Hektický závěr aneb poznáváme vysílající komunitu!

Vytvořeno: 15.08.2009Můj dobrovolnický pobyt v mexické Huasce se chýlí ke konci. Poslední dva týdny byly hektické. Spoustu práce mi dalo natáčení videí a jejich umisťování na internet, představování studentů, prezentace jejich znalostí.

Předevčírem jsem vytvořil závěrečný test, včera se psal a ještě večer jsem jej vyhodnotil. Nyní mne čeká vyhotovování poděkování studentům za jejich účast a pro Ene a Inés nechám zasklít poděkování za podporu pilotnímu projektu CommUNITY inspiration. Práce nad hlavu.

Do toho s Galdinem podnikáme závěrečné výlety po krásách okolí Huasky a plánujeme se studenty rozlučková setkání a formu spolupráce do budoucna. Je toho nějak moc. Spát chodím ve dvě ráno a po 5ti hodinách u počítače nemám příliš klidné spaní. Stává se ze mne workoholik. Budím se s pocitem, že bych toho měl stíhat víc.

Minulý týden jsem vzal studenty na internet, aby se seznámili s mým blogem. Potenciálním komunikačním kanálem a motivátorem jejich dalšího vzdělávání v oblasti cizího jazyka. Byli nadšeni. Někteří možná viděli internet prvně. Babičky Porfíria a Lucila určitě. Když jsem jim přes youtube pustil jejich vlastní videa, nevěřícně kroutily hlavou.

http://my.opera.com/Filippo-CommUNITYinspiration/albums/showpic.dml?album=637145&picture=8931550

osobní stránka – Lucila

http://www.youtube.com/watch?v=dgTwf6eF99A 

video - Porfíria

Prohlíželi si obrázky „vysílající komunity“ a porcí otázek mne nešetřili. Byl jsem v jednom kole. Někomu jsem vysvětloval, jak se orientovat na blogu, jiný se mne ptal, jak zanechat vzkaz, další tři se dotazovali na moje kamarády z vysílající komunity, Porfíria chtěla vědět, jak se zapíná monitor. Všechno samozřejmě současně.

http://www.communityinspiration.com/hrdinove.htm

odkaz na vysílající komunitu (stránky CommUNITY inspiration)

Když jsme narazili na téma „budoucnost kurzu CommUNITY inspiration v Huasce“, uklidnil jsem své žáky, že moje zkušenost s tímto krásným místem byla kladná a že udělám vše, co bude v mých silách, abych od září 2009 přivezl nového dobrovolníka a spustil tu kurz celoroční. Dlouhodobý.

Musel jsem je ale upozornit, že pro realizaci této spolupráce bude potřeba institucionální podpory. Začínají nás oslovovat další komunity z Mexika a je čas posunout se z pionýrských podmínek o něco výš. Nechci, aby další dobrovolník bydlel mimo centrum Huasky a učil ve vetešnictví tak jako já.

Společně jsme se dohodli, že současní studenti zformují jakési uskupení (občanskou iniciativu), něco na způsob „přátelé CommUNITY inspiration“. Jeho hlavou by se měl stát Galdino, skrz kterého budu komunikovat s celou skupinou. Toto sdružení by se společnými silami mělo zasadit o to, aby bylo vše na příjezd nového dobrovolníka pečlivě připraveno. Bydlení a strava, učebna, dostatečný počet motivovaných studentů.

Je úžasné vidět, co jsme zde způsobili. Žáci z kurzu kteří vydrželi až do konce se stali přáteli. Studium angličtiny je neuvěřitelně semklo, a to i přesto že jsou z různých sociálních podmínek a věkových kategorií. Všichni se chtějí zapojit do projektu na podporu další spolupráce s CommUNITY inspiration.

Porfíria navrhla, že zajde promluvit s prezidentem obce, ostatní pomalu začínali přemýšlet a organizovat, kde nového dobrovolníka ubytují a kde by se mohlo vyučovat, aby vše mělo odpovídající úroveň.

Nádhera. Za neuvěřitelně krátkou dobu se nám podařilo vyprovokovat různorodou skupinu místních obyvatel, aby se spojili a začali kopat za společný zájem. Možnost studovat angličtinu, vzdělávat se.

Vstoupili jsme jim do životů. A členové vysílajících komunit s námi!

http://my.opera.com/Filippo-CommUNITYinspiration/albums/show.dml?id=593271

fotogalerie vysílající komunity dobrovolníka Filipa Šena

------------------------------------------------------------------------------------------

NOVINKY A FOTKY přímo z Mexika (galerie: studenti, čeští podporovatelé, příroda a okolí):

http://my.opera.com/Filippo-CommUNITYinspiration

Všeobecné informace o projektu:

www.communityinspiration.com

VIDEA (nejen) z výuky

http://www.youtube.com/user/FILIPPOsenaCI

NOVINKA: CI vydalo první publikaci: Bezpečnostní manuál pro oblast LATINSKÉ AMERIKY

http://www.communityinspiration.com/prirucka.htm

 

logonapohled.jpg

Vytvořil: filippo-communityinspiration   Zobrazeno: 446x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

Obrázky příspěvku

Příspěvek nemá připojeny žádné obrázky.
Galerie příspěvku