HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

filippo-communityinspiration

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  filippo-communityinspiration  /  Dobrovolničení v mexické Huasce de Ocampo  / 29) Rozlučky a loučení (1.) – fotbal. klub Sevilla

29) Rozlučky a loučení (1.) – fotbal. klub Sevilla

Vytvořeno: 15.08.2009Přišly neveselé chvíle loučení. Nic jednoduchého. Před dvěma měsíci jsem dorazil do Huasky zkusit učit neznámé místní vesničany anglicky. Při odjezdu mi došlo, že neopouštím jen své studenty, ale i přátele.

Loučení bylo obtížné pro obě strany. Jak pro mé žáky, tak pro mne. Navzájem jsme se utěšili faktem, že toto není konec. Naopak. Toto je teprve úspěšný začátek projektu CommUNITY inspiration v Huasce. V září bych jim rád přivezl nového dobrovolníka a odstartoval tak dlouhodobou, plnohodnotnou verzi projektu na výuku angličtiny v tomto krásném koutě země třetího světa.

SEVILLA

První rozlučka se odehrála již v neděli. Na hřišti fotbalového týmu Sevilla. Nejprve mne domácí seznámili se způsobem, jak nalajnovat hřiště, chybí-li vám strojní vybavení. Vtipné a chytré řešení (viz foto).

Poté jsem seznámil já přítomné s evropským pojetím kopané. Získal jsem si obecenstvo. Stejně jako posledně jsem nastoupil ve středu zálohy, trenér Victor mne pověřil tvorbou hry. Deset mexických nosičů vody a český mozek. Nezní to špatně.

Opět jsem odehrál celých 90 minut. Ačkoliv jsme od 1. minuty prohrávali, rozšlehali jsme soupeře nádhernými góly mých spoluhráčů poměrem 6:2. Jeden hezčí než druhý. Do statistik jsem si zapsal jednu gólovou asistenci a žlutou kartu. Přesně jako v prvním zápase. Skórovat se mi bohužel ani tentokrát nepodařilo. Z pozice středního záložníka jsem režíroval hru svého týmu, ale žádný ze spoluhráčů mne do šance vyslat nedokázal. Až na jednu hlavičku, jež mi gólman bravurně vyrazil.

V regionu „Huasca“ se hrají dvě fotbalové soutěže. Obě čítají 24 týmů. Sevilla hraje tu vyšší a po nedělním vítězství jsme se vyhoupli do čela celého početného pelotonu. V mých statistikách zůstane zapsáno: 3 zápasy, 3 vítězství, 2 gólové asistence a 2 žluté karty. Slušná bilance.

Trenér mne po zápase přemlouval, abych zůstal ještě týden. V neděli se bude hrát proti nejsilnějšímu rivalovi. Bohužel to nešlo. V Seville jsem, myslím, zanechal dobrý dojem a udělal slušnou reklamu evropské, potažmo české kopané.

Na památku mi byla věnována replika dresu Realu Madrid s číslem 28. Beru to jako poctu, vstup do tamní fotbalové „síně slávy“. Dres s osmadvacítkou tak zůstane navždy spjat s hnědovlasým „blonďákem“, dobrovolníkem z Evropy, z Čech.

Kdoví, třeba jej od září navléknu znovu.

 

  ------------------------------------------------------------------------------------------

NOVINKY A FOTKY přímo z Mexika (galerie: studenti, čeští podporovatelé, příroda a okolí):

http://my.opera.com/Filippo-CommUNITYinspiration

Všeobecné informace o projektu:

www.communityinspiration.com

VIDEA (nejen) z výuky

http://www.youtube.com/user/FILIPPOsenaCI

NOVINKA: CI vydalo první publikaci: Bezpečnostní manuál pro oblast LATINSKÉ AMERIKY

http://www.communityinspiration.com/prirucka.htm

logonapohled.jpg

Vytvořil: filippo-communityinspiration   Zobrazeno: 469x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

Obrázky příspěvku

Příspěvek nemá připojeny žádné obrázky.
Galerie příspěvku