HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

joker09

(Filip noname9999)

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  joker09  /  Thajsko 2013  / Bangkok - město, které nespí

Bangkok - město, které nespí

Thajsko

Vytvořeno: 30.07.2014
Autor: joker09


Cesta do Thajska byla vůbec mojí první mimo Evropu. To samozřejmě obnáší cestovní horečku několik týdnů dopředu. Před odletem jsme spolu s přítelkyní zjistili o Thajsku co se jen dalo. Pokud však nemáte žádné zkušenosti s jihovýchodní Asií, tak vás žádné příručky ani dokumenty zdaleka nepřipraví.

Po přistání na letišti Suvarnabhumi jsme se rozhodli jet do centra Bangkoku rychlovlakem, který odjíždí přímo z letiště. Cena lístku je 90 báthů/osoba. (100 báthů =cca 60 Kč). Vystoupili jsme na zastávce Phaya Thai, kde již čekalo ,,taxi comando\\\", které přiřazuje jednotlivé taxi přijíždějícím turistům. Ubytování jsme  měli na Kao San road(nejrušnější ulice Bangkoku), kam nás taxi odvezlo podle taxametru za 100 báthů (je to první a zárověň poslední cesta, na které je řidič ochoten použít taxametr).

Ubytování jsme měli zařízené dopředu přes booking.com a můžeme jen doporučit.Přiznávám, že najít TEN hotel ve spleti cedulí, neonů, tisíců lidí a hlasité muziky je trochu složitější. Pro lepší manévry mezi turisty a Thajci, kteří vám budou od první do poslední chvíle nabízet vše na co si vzpomenete i nevzpomenete(pro ty, kteří v Thajsku byli nemusím připomínat nabídky ping pong show), doporučuji co nejméně zavazadel(nejlépe batoh).

Hned po ubytování jsme vyšli přímo do vřavy rušné Kao San, sedli si do jednoho z barů a sledovali co se to kolem nás děje. Pro nezkušeného Evropana to může být docela šok (pro mě byl). Neutichající vřava je něco na co vás Pařba v Bangkoku (shlédnutá před odjezdem 2x) připraví asi tak z 10%. Ceny alkoholu se pohybovali zrhuba jako u nás. 2 míchané drinky nás přišli překvapivě na 300 báthů - předběžné informace byly, že alkohol je v Thajsku doslova za pusu. Není.

Co vás určitě mile překvapí je jídlo. Rozmanité, chutné a levné. Jestli neradi experimentujete, Phad Thai je jídlo přesně pro vás.  Nedoporučuji jíst zde brouky(v Bangkoku slouží spiš jako atrakce pro turisty, kteří si je pouze fotí - búhví kolik dní tam takhle leží), pokud vás ochutnávka hmyzu láka, je nelepší zkusit mimo turistickou oblast. My ochutnali v Krabi na místním trhu kobylky a červy - jak se říká : všeho dobrého s mírou...:D Pivo není vůbec špatně, já osobně jsem zvolil pivo značky Chang a byl jsem spokojený :)

Cestovat po Bangoku je z naší zkušenosti nejlepší lodí. Centrem města protéká řeka, která vám ušetří spoustu peněz za taxi nebo tuk tuk. Za 30 báthů se svezete kamkoliv. Pokud vám nevadí se trochu projít, taxi potřebovat nebudete(v připadě nouze vždy nějaké najdete). Pozor na podezřele levné tuk tuky. jejich řidič po vás bude chtít návštěvu několika krejčovství, ve kterých si sice nic koupit nemusíte, ale moc příjemná situace to taky není, pokud nic nechcete. (řidiči mají totiž od obchodů domluvenou odměnu ve formě poukazu na benzín či peněz). Nevěřte informacím řidičů, že jsou památky zrovna v ten den zavřené. Nabídnou vám místo toho výlet lodí za ,,super\\\" cenu 1500 báthů.

Bangkok je město, které určitě stojí za to vidět. Dávejte však pozor, 90%lidí v Bangkoku vás vidí jen jako chodící peněženku, tak se nenechte zbytečně okrádat ;)

Zajímava místa :

 • socha Big Budha
 • Golden Mount
 • Kao San road
 • MBK shopping center
 • What Pho
 • Wat Arun
 • What Suthat

Ceny : (100báthů = cca 60 Kč)

 • fresh juice (xy druhů) : 50-60 báthů
 • Chicken soup/noodle soup : 50 báthů
 • pivo malé(obchod) : 30 báthů
 • palačinka : 40-50 báthů
 • ananas : 40-50 báthů
 • čerstvý kokos : 30-50 báthů
 • spring rolls : 30 báthů
 • vodní dýmka : 300 báthů
 • ledový čaj/šťáva(obchod) : 10 báthů
Vytvořil: joker09   Zobrazeno: 786x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

Obrázky příspěvku


Galerie příspěvku