HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  travelosers  /  Austrálie  / Studium angličtiny na Kaplan International College

Studium angličtiny na Kaplan International College

Austrálie

Vytvořeno: 25.02.2014
Cesta: Austrálie


A je to tady, nastala ta chvíle. Je přesně týden po příletu do Perthu, beru aktovku na záda a vydávám se zase do školy. Né teda ledajaký školy. Přesněji – do anglický školy. To se dalo taky čekat. Nikdo se se mnou česky bavit vážně nechtěl a při vstupu do učebny jsem si mohl přečíst striktní zákaz mluvení jinými jazyky, než anglicky.

Při úvodu jsme byli podrobeni testu. Podle aktuální úrovně jsme byli rozřazeni do daných skupin. Na to, že jsem se vlastně nikdy neučil angličtinu (a to ani na škole), tak jsem byl překvapen, že zrovna já jsem byl ihned zařazen do levelu Elementary. Pod ním už byl pouze Basic.

Tyto testy se konaly jednou za měsíc a podle toho jste byli přiřazeni vždy mezi tu skupinu se stejným levelem. V každé skupině bylo zhruba deset žáků. Spoustu lidí se mě ptalo, že si neumí představit, jak někoho můžete učit anglicky, když mu to nepřeložíte do jeho vlastního jazyka. Tak za prvé, ten způsob výuky byl tak dobře navržen, že pokud člověk dával pozor, tak tomu významu musel porozumět i v případě, že byl naprostej blb.

Nedokážu popsat, jak to ty učitelé dělali, ale dokázali to. A pokud jste přeci jenom něčemu nerozuměli, vždy jste mohli použít svůj vlastní slovník. Na mobilním telefonu (které jsou povoleny) je možné překlad provést během pár sekund.

Celá výuka byla vlastně koncipována formou takové hry, do které byly v každou chvíli zapojeni všichni zúčastnění. Když to zpětně porovnám, jakým způsobem jsme byli vyučováni německy, ať už na základní či střední škole, tak to je neporovnatelné.

Dalo by se to slovy popsat jako – nudné, nezábavné a naprosto vyčerpávající. Proto se nedivím, že po devíti letech učení němčiny umím říct maximálně “Ich möchte ein Bier. Und schnella!”

Ta škola měla i svojí recepci, v Čechách bych tam čekal takovou tu starou tlustou protivnou bábu, ale tady byla nádherná mladá štíhlá asiatka. Proto jsem na tu recepci chodil docela často.

Těch pohledných asiatek jste vlastně mohli po škole potkat mraky. To byla taky věc, proč mě do tý školy nakonec i bavilo chodit.

Všichni asiati byli strašně kamarádští a vlastně nonstop vytlemený. Mezi nejhezčí sortu řadím definitivně Jihokorejky, Japonky, Thajky a Taiwanky. Dále zde bylo početné zastoupení Jihoameričanek, které sice neměly šikmý voči, ale určitá exotika se v nich odepřít nedala. Každý si přišel na své.

Když k vám ale posadí do lavice ženu ze Saudské Arábie, která má celý oblyčej zahalený v černém a svítí jí jenom voči, tak se nedá říci nic jiného, než láska na první pohled. Ta si se mnou ani nepodala ruku! Prý je to u nich neslušné. Myslím si, že se spíše bála, že bych jí ukamenoval. Možná proto, že vypadala jako že jde právě vyloupit banku?

Ať ty kulturní rozdíly byly místy obrovské, pokud to berete z pohledu studia, zastávám názor, že anglicky se člověk naučí nejlépe mezi lidmy na podobném či vyšším levelu angličtiny a je jedno z jaké země jsou. Váš mozek se rychleji nastaví tak, že přemýšlí pouze v angličtině. Pokud jste navíc v přítomnosti lidí ze všech světadílů (zastoupení tam neměla pouze Antarktida), tak se snáze naučíte porozumět jejich místnímu přízvuku a dialektu. Nebudete tak s tím mít v budoucnu problém.

Po těch 4 měsících studia jsem dostal i vyznamenání. Na něm byla dokonce finálně spočítaná i ta docházka – 79,95 procent. To by nebylo nijak zajímavé, kdyby minimální počet daný emigračními předpisy Austrálie, bylo 80,00 procent. Jinak bych měl být totiž vyhoštěn ze země za nedodržení vízových předpisů.

Taky že jsem to šel reklamovat. Řekl jsem panu vrchnímu řídícímu principálovi, že za těch 4 500 dolarů, které jsem mu za ten intenzivní kurz zaplatil, to považuji jako hodně špatnej vtip. Navíc dva týdny před ukončením docházky jsem si šel k němu provést kompletní rekalkulaci.

Požadoval jsem přesný výpočet počtu hodin – na které nemusím přijít, abych byl ještě nad limitem. Dostalo se mi omluvy za špatnou kalkulaci a na novém certifikátu bylo nádherných 80,05 procenta.

Po těch čtyřech měsících jsem viděl jednoznačně obrovský posun ve svém jazyku. Musím dát palec nahoru za kvalitní a moderní formu studia a doporučuji takový kurz komukoliv, kdo by se chtěl v jazyku zdokonalit o 2 levely vejš během takto krátké doby. Navíc studiem angličtiny já nemyslím pouze ten čas, kdy strávíte ve škole.

Ta vám dá jen potřebný základ, na kterém pak stavíte. Díky početné komunitě studentů ze všech koutů světa vás dokonale rozmluví. Ta nejdůležitější forma studia je ale mimo školu. 24 hodin denně totiž žijete v prostředí, kde je jediným jazykem angličtina. A to je asi ten nejlepší recept na učení cizího jazyka.

Další příběhy najdete na našem cestovatelském blogu www.travelosers.com

Vytvořil: travelosers   Zobrazeno: 321x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

Obrázky příspěvku


Galerie příspěvku