HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  travelosers  /  Nový Zéland  / East Cape – nejvýchodnější pobřeží Nového Zélandu

East Cape – nejvýchodnější pobřeží Nového Zélandu

Nový Zéland

Vytvořeno: 26.02.2014


East Cape je jedinečný a zvláštní roh Nového Zélandu. Je to klidné místo, kde každý vypadá, že zná každého. Tempo je pomalé a lidé jsou uvolnění a žijí si svým klidným venkovským životem. East Cape se nachází v regionu Eastland a jeho neskutečné panenské pláže (místy písčité ale i kamenité) a dechberoucí pobřeří plné naplaveného dřeva jsou rájem pro ty, co láká mít celou svou desetikilometrovou pláž jen sami pro sebe.

Tento kus nedotčené přírody fakticky začíná ve měste Opotiky a končí na jihu v Gisborne. Mezi těmito dvěmi městy vede klikatá silnice, která se místy dostává i více do vnitrozemí.

Nesčetně úzkých jednoproudých mostů přes koryta řek s průzračnou vodou a nebo naopak serpentýny v kopcovité krajině poseté pasoucími se ovcemi vás budu provázet po celou trasu.

Kromě fakticky nejvýchodnějšího bodu severního ostrova zde můžete najít v Tolaga Bay i nejdelší molo Nového Zélandu o délce 660 metrů. Mezi nejvyšší horu patří jednoznačně Mount Hikurangi, která je prvním pevninským místem na světě, kde paprsky vycházejícího slunce započnou den. Pokud tedy hledáte místo, které je možné navštívit okružní jízdou autem či stopem a láká vás ta samota, East Cape je tu pro vás.

Další příběhy najdete na našem cestovatelském blogu www.travelosers.com

Vytvořil: travelosers   Zobrazeno: 395x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

Obrázky příspěvku


Galerie příspěvku